“Évezredek óta a magyarság legközpontibb jele, a kettős kereszt
Nem véletlenül. Gondolom már sokan, sokféle magyarázatot hallottunk miért is használták őseink olyan nagy előszeretettel ezt a jelet, de a teljes igazságot, mégis kevesen ismerik.
A kettős kereszt a rovás ábécé gy betűjele volt, s mint ilyen, a magyar ősvallás tanításainak is legfőbb, legintőbb jele. Az ősi rovásjeleknek nem csak hang, de fogalomértékei is voltak. Néha nem is egy, hanem több. A rovás gy-nek, vagyis a kettős keresztnek a fogalomértéke: egy. Érdekes, hogy vajon egy nyilvánvalóan három vonalból álló jelnek, miért pont egy a fogalomértéke?
Aki kicsit is jártas a magyar mondavilágban annak ismerős szám kell hogy legyen a három. De a keleti tanítások (Hinduizmus, Buddhizmus) is mindig hármas világról beszélnek.
A rovás gy, vagyis a kettős kereszt pedig egyben három jel, amik egymásból, egymásra épülnek:
Ha egy vonalat eltávolítunk, egy rovás i-betűt kapunk, aminek fogalomértéke: Isten
Ha még egyet, marad egy egyenes vonal, ami az sz-betű volt őseink ábécéjében.
Ennek a betűnek fogalomértéke: szer.
A szer szógyökünk az egyik legjelentősebb ősi gyök, jelentősége sajnos napjainkra szinte teljesen háttérbe szorult, de többek között a szer-elem, a szer-etet gyöke, őseink szerint a világ alapritmusának meghatározója.
A kettős kereszt tehát egy olyan jel, ami hordozza magában a világ legnagyobb bölcsességét.
Hisz ha felbontjuk ezt a jelet, akkor látjuk, hogy tartalmazza a földön fellelhető legnagyobb bölcsességet, a hármas világ alaptörvényét. Ez a törvény pedig a következő:
A szeretet és Isten, egy. “
Helló!
Évekkel ezelőtt úgy hallottam, hogy a törzsi egységet szimbolizálja, mivel őseink laza törzsszövetségben éltek…
A “lazát” azért megkérdőjelezném, de ettől függetlenül, szerintem nincs ellentmondás a Te véleményed és a fent leírtak között.
Örömmel tölt el az ébredés pillanata! Minden napom a kettős kereszt árnyékában telik,illik hozzá szólnom: az első a függő vonal a rovás SZ betű: SZERETET. A második vonal az I : ISTEN. A derékon húzott vonal a D betű: DICSŐSÉG! A három vonal összessége alkotja a GY t: EGY. Tehát: SZERETET ISTEN DICSŐSÉGE EGY! MINDEN EGY! Most tartunk a három meg egynél, ha beszélünk róla tovább eljutunk a hétig:) maradok alázattal zoltán
Kedves Zoltán!
A név kötelez, tartják.
A Te neved minden szava -úgy vélem- nem kis felelősséget ró rád, amit mint látom fel is vállaltál.
Köszönöm a hozzászólásodat.
Jussunk el a hétig! 🙂
Tisztelettel és alázattal: Faragógép
A kettos kereszt jelentese> also, kozepso es felso vilag, egysegben.
Kedves László!
Egyetértek a véleményeddel.
Azonban, ne feledd, hogy a te véleményed és az előző vélemény csak első pillanatban látszik különbözőnek.
Ha értelmezed mindkettőt, láthatod, hogy egymásból következnek.
Termeszetesen egymasbol kovetkezik a ket magyarazat. Sajnos a keresztenyek visszaelnek osi jelkepunkel.Ez azt jelenti, hogy a magyar osvallas elpusztitoi utobb az osi jelkepeket kisajatitjak, meghamisitjak.
Engedd meg, hogy kicsit árnyaljak ezen, hisz mi is keresztények voltunk/vagyunk, sőt mi voltunk A keresztények. És mikor azt mondod, “a keresztények visszaélnek” én inkább azt mondanám a kereszténynek álcászott más vallásúak… (nem írom ki, hogy kikre gondolok, úgy is tudod)
A mai hivatalos kereszteny egyhazakra ertettem, amit irtam. Ha mindig keresztenyek lettek volna oseink, ami nem igaz, mert a magyarsag annal osibb nep, a kettos kereszt a mostani keresztenysegben akkor es idegen. A keresztenysegnel sokkal regebbi jelkep.En az osvallasunkot a keresztenyseg elottinek tartom, Jezus es azt mondja, hogy nem megszuntetni jott.Jezus szeretetet tanitott, de ellensegeskedest hirdetett, csaladon belol.Jezust megerteni eleg nehez mert mostanig felremagyataztak, persze erdekbol..A megoldas az, hogy a rossz es jo csak maskeppen, Ehez az egyseg elfogadasa kell, vagyis Egura/Boldogasszonyba minden helyire kerul. Jezus,magyar volt, kovetoi nem, valoszinu ezert nem ertettek, ma se ertik,Nem az oszovetseget magyarazta es nem volt zsido.A kina jin/jangba es ott van, amit eleink bizonyal ismertek.